Odp.: Trudno uwierzyć, że krem z kwasem hialuronowym kiedykolwiek zostałby uznany za produkt do pielęgnacji skóry, ale taki istnieje. W rzeczywistości istnieje wiele firm, które używają go w swoich produktach do pielęgnacji skóry. Nie jest tak popularny jak inne substancje stosowane w tych kremach, ale ma szereg zalet w porównaniu z innymi substancjami. kwas hialuronowy jest bardzo gęstą substancją, więc skórze znacznie trudniej jest go rozłożyć, dzięki czemu utrzymuje stałe nawilżenie skóry przez cały dzień. Ponadto ujędrnia skórę i zatrzymuje wodę, dzięki czemu poprawia elastyczność i jędrność skóry, a także jest humektantem – co oznacza, że zatrzymuje wodę i zatrzymuje ją w komórkach skóry.

 

To samo badanie wykazało, że krem z kwasem hialuronowym może pomóc kobietom cierpiącym na suchość pochwy. Krem na suchość pochwy może również pomóc złagodzić niektóre objawy menopauzy, w tym nocne poty i suchość pochwy. Oddzielne badanie wykazało, że może pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Może nawet pomóc spowolnić lub odwrócić efekty starzenia.

 

O: Brzmi to całkiem nieźle, prawda? Kremy z kwasem hialuronowym zawierają duże ilości kolagenu, który jest związkiem białkowym, który stanowi większość kwasu hialuronowego. Kolagen jest naturalnie obecny w ciele, ale wraz z wiekiem rozpada się, gdy twoje ciało zrzuca stare komórki. Tak więc kolagen znaleziony naturalnie jest dla Ciebie dobry – pomaga Twojemu ciału budować nowe komórki, utrzymuje mocne kości itp. – ale zużywa się.

 

W rzeczywistości wraz z wiekiem produkcja kolagenu spowalnia, a także produkcja nowych komórek. Dlatego starsze kobiety mają tendencję do suchej skóry. Krem Retinol to składnik przeciwstarzeniowy, który stymuluje produkcję kolagenu, a także elastyny, które są również naturalnie obecne w organizmie. Badania wykazały, że poprawia wygląd zmarszczek. Jeśli więc codziennie stosujesz krem z kwasem hialuronowym, możesz poprawić swój wygląd, a nawet zapobiec powstawaniu kolejnych zmarszczek. To wygrana/wygrana!

 

B: Kolejną rzeczą do rozważenia w przypadku tych dwóch składników jest to, że można ich używać zamiennie. Kwas hialuronowy można wstrzykiwać w skórę, natomiast kolagen i inne substancje do wstrzykiwania można stosować miejscowo. Zachowaj ostrożność podczas stosowania miejscowych produktów z kwasem hialuronowym. Niektóre produkty do stosowania miejscowego zawierają dużą ilość kwasu hialuronowego, więc należy o tym pamiętać przy wyborze jednego z nich.

 

C: Kwas hialuronowy odgrywa ważną rolę w zdrowiu naszej skóry, ponieważ pomaga naszej skórze zachować wilgoć. Wraz z wiekiem proces ten ulega spowolnieniu, co powoduje powstawanie linii i zmarszczek. Kwasy hialuronowe nawilżają wiążąc ze sobą wodę. Pozwala to na zatrzymanie wilgoci wokół twarzy i pozostanie tam. Zapobiega to wysychaniu i pękaniu.

 

D: Kwasy hialuronowe napinają i wzmacniają skórę, pomagając jej zachować wilgoć, co sprawia, że drobne linie i zmarszczki są mniej widoczne. To może faktycznie odwrócić zmarszczki i linie, ponieważ napina skórę tak bardzo, że faktycznie odrywa drobne linie. Pomaga to również zapobiegać tworzeniu się w przyszłości drobnych zmarszczek. Niektóre kremy faktycznie zwiększają ilość kwasu hialuronowego w skórze poprzez zastosowanie enzymów. Informacje na temat tego typu kremów znajdziesz na stronach internetowych zajmujących się pielęgnacją skóry lub możesz znaleźć informacje o nich samodzielnie, rozmawiając z kosmetyczką lub lekarzem.

 

E: Kwas hialuronowy występuje naturalnie, więc bez względu na to, ile go używasz, nie ma negatywnych skutków ubocznych. Producenci nie dodają do niego żadnych nienaturalnych związków, więc tym produktem nie zaszkodzisz swojej skórze. Jeśli występują negatywne skutki uboczne, są one bardzo niewielkie i szybko znikają, nie powodując żadnych długotrwałych szkód. Jeśli zdecydujesz, że chcesz spróbować użyć kwasu hialuronowego do pielęgnacji skóry, poszukaj produktu, który zawiera ten związek.

Który krem z kwasem hialuronowym powinienem użyć?